Bermudy

Bermudy, terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim, na wyspach Bermudy, ok. 1000 km na wschód od przylądka Hatteras (USA)
Nazwy: ang. Bermuda
Strefa czasowa: GMT -4
Powierzchnia: 53 km2
Ludność: 64,8 tys. mieszkańców (2010)
Gęstość zaludnienia: 1 223,3 os/km2 (2010)
Języki: angielski
Państwo macierzyste: Wielka Brytania
Stolice: Hamilton
Oficjalne strony WWW: www.gov.bm (serwis internetowy administracji Bermudów)
Domena internetowa: .bm
Informacje
Archipelag B. obejmuje 7 gł. wysp i ok. 170 małych nizinnych (wysokość do 76 m) wysepek; na stale zamieszkanych jest 20; największa — Wielka Bermuda; klimat zwrotnikowy wilgotny; brak śródlądowych wód powierzchniowych; lasy monsunowe, zarośla z udziałem rodzajów bugenwilla, ketmia, a także z oleandrami, palmami i sosnami; podstawą gospodarki jest całoroczna turystyka (ponad 0,5 mln osób rocznie) i usługi finansowo-ubezpieczeniowe; przemysł: farm., perfumeryjny, spoż. i włók.; wyroby drewniane i jachty; połów ryb i homarów; uprawa bananowca, warzyw, kwiatów, drzew cytrusowych; hodowla bydła mlecznego; dobrze rozwinięta sieć dróg; gł. port mor. — Hamilton.

Więcej na stronie PWN:

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Bermudy;4197255.html

Bermudy

brytyjskie terytorium zależne (Atlantyk)

Bermudy – terytorium zależne Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim, położone na wyspach Bermudach. Składa się z około 100 nizinnych wysp koralowych. Na całkowitej powierzchni wynoszącej 53,2 km² mieszka 64 237 osób, z czego 1010 żyje w stolicy terytorium Hamilton. Temperatura w dzień waha się od 20 °C w styczniu do 29 °C w sierpniu, a roczna ilość opadów wynosi 1400 mm. Na Bermudach na niewielką skalę rozwinął się przemysł i rolnictwo. Głównym źródłem dochodów jest turystyka.

Więcej na stronie Wikipedia.org

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bermudy

Na stronie YouTube.com

https://m.youtube.com/results?search_query=Bermudy

Hamilton (Bermudy)

stolica Bermudów, terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii

Hamilton – stolica brytyjskiego terytorium zamorskiego Bermudów, jedno z dwóch miast tego terytorium (drugie to St. George’s). Miasto położone jest w środkowej części głównej wyspy Wielka Bermuda, w parafii Pembroke. Współrzędne geograficzne: 32°18′N 64°47′W. Ludność: 1,7 tys. (2007).

Więcej na stronie Wikipedia.org

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hamilton_(Bermudy)

Na stronie YouTube.com

https://m.youtube.com/results?search_query=Hamilton+(Bermudy)